Paragraphs extended modal (1.0.0) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Weight
de: Gewichtung

en: Label
de: Beschriftung

en: All
de: Alle

en: Uncategorized
de: Nicht kategorisiert

en: Close
de: Schließen

en: Machine name
de: Systemname

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Paragraphs categories
de: Seitenabschnittskategorien

en: Select all categories the paragraph applies to.
de: Alle Kategorien auswählen, zu denen der Seitenabschnitt gehört.

en: Add paragraphs category
de: Seitenabschnittskategorie hinzufügen

en: Paragraphs category
de: Seitenabschnittskategorie

en: Created new example %label.
de: Neues Beispiel %label erstellt.

en: Updated example %label.
de: Beispiel %label aktualisiert.
