Paragraphs entity embed (4.0.0) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Place
pt: Local

en: Center
pt: Central

en: Label
pt: Rótulo

en: Update
pt: Atualizar

en: Continue
pt: Continuar

en: Align
pt: Alinhamento

en: Filters
pt: Filtros

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Buttons
pt: Botões

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Embed
pt: Incorporar

en: Edit %title
pt: Editar %title

en: Create new
pt: Criar novo

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: @type %info has been created.
pt: @type %info foi criado.

en: @type %info has been updated.
pt: @type %info foi atualizado.

en: @type: added %info.
pt: @type: %info adicionado.

en: @type: updated %info.
pt: @type: %info atualizado.

en: Paragraph types
pt: Tipos de Parágrafos

en: Preview failed
pt: A pré-visualização falhou
