Paragraphs frontend ui (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Authored by
it: Creato da

en: Up
it: Su

en: Down
it: Giù

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Changed
it: Modificato

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Paragraphs
it: Paragrafi
