Paragraphs gantt (1.0.19) - en to eo translation catalogue (70 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Delete
eo: Forigu

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: On
eo: Ŝaltita

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Links
eo: Ligiloj

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Link
eo: Ligilo

en: Parent
eo: Patro

en: Export
eo: Eksportu

en: Save
eo: Konservu

en: Open
eo: Malfermu

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Add
eo: Aldonu

en: Text
eo: Teksto

en: type
eo: tipo

en: Year
eo: Jaro

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Custom
eo: Propra

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Field type
eo: Speco de kampo

en: Month
eo: Monato

en: Details
eo: Detaloj

en: Day
eo: Tago

en: Mon
eo: Lun

en: Tue
eo: Mar

en: Wed
eo: Mer

en: Thu
eo: ĵaŭ

en: Fri
eo: Ven

en: Sat
eo: Sab

en: Sun
eo: Dim

en: January
eo: januaro

en: February
eo: februaro

en: March
eo: marto

en: April
eo: aprilo

en: May
eo: majo

en: June
eo: junio

en: July
eo: julio

en: August
eo: aŭgusto

en: September
eo: septembro

en: October
eo: oktobro

en: November
eo: novembro

en: December
eo: decembro

en: Order
eo: Ordo

en: Undo
eo: Malfaru

en: Jan
eo: jan

en: Feb
eo: feb

en: Mar
eo: mar

en: Apr
eo: apr

en: Jun
eo: jun

en: Jul
eo: jul

en: Aug
eo: aŭg

en: Sep
eo: sep

en: Oct
eo: okt

en: Nov
eo: nov

en: Dec
eo: dec

en: Hour
eo: Horo

en: Dashboard
eo: Instrumentejo

en: View mode
eo: Vidoreĝimo
