Paragraphs gantt (1.0.19) - en to hu translation catalogue (110 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Delete
hu: Törlés

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Priority
hu: Fontosság

en: On
hu: Be

en: Project
hu: Projekt

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Links
hu: Hivatkozások

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Parent
hu: Szülő

en: Save
hu: Mentés

en: Open
hu: Nyitott

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Text
hu: Szöveg

en: Unassigned
hu: Nincs hozzárendelve

en: type
hu: típus

en: days
hu: napok

en: Year
hu: Év

en: Off
hu: Ki

en: Custom
hu: Egyéni

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Month
hu: Hónap

en: Details
hu: Részletek

en: Week
hu: Hét

en: Day
hu: Nap

en: Mon
hu: h

en: Tue
hu: k

en: Wed
hu: sze

en: Thu
hu: cs

en: Fri
hu: p

en: Sat
hu: szo

en: Sun
hu: v

en: January
hu: január

en: February
hu: február

en: March
hu: március

en: April
hu: április

en: May
hu: máj

en: June
hu: június

en: July
hu: július

en: August
hu: augusztus

en: September
hu: szeptember

en: October
hu: október

en: November
hu: november

en: December
hu: december

en: End date
hu: Végdátum

en: Order
hu: Rendelés

en: Close
hu: Bezár

en: Task
hu: Feladat

en: Duration
hu: Időtartam

en: minute
hu: perc

en: Undo
hu: Visszavonás

en: day
hu: nap

en: hour
hu: óra

en: Jan
hu: jan

en: Feb
hu: feb

en: Mar
hu: már

en: Apr
hu: ápr

en: Jun
hu: jún

en: Jul
hu: júl

en: Aug
hu: aug

en: Sep
hu: szep

en: Oct
hu: okt

en: Nov
hu: nov

en: Dec
hu: dec

en: Hour
hu: Óra

en: Days
hu: Napok

en: Months
hu: Hónapok

en: Field title
hu: Mezőcím

en: Hours
hu: Órák

en: Minutes
hu: Perc

en: Complete
hu: Kész

en: Redo
hu: Ismét

en: Indent
hu: Behúzás

en: Outdent
hu: Kihúzás

en: Detail
hu: Részletek

en: Set
hu: Beállítás

en: Years
hu: Évek

en: -None-
hu: -Nincs-

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: Creator
hu: Létrehozta

en: Collapse all
hu: Mind összecsukása

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: Constraint
hu: Megkötés

en: Start time
hu: Kezdés ideje

en: As soon as possible
hu: Amint lehet

en: Progress
hu: Feldolgozottság

en: End time
hu: Befejezés ideje

en: Edit Task
hu: Feladat szerkesztése

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Quarter
hu: Negyed

en: Full screen
hu: Teljes képernyő

en: Material
hu: Anyag

en: View Mode
hu: Nézetmód

en: Responsive
hu: Alkalmazkodó
