Paragraphs gantt (1.0.19) - en to it translation catalogue (92 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Priority
it: Priorità

en: On
it: Acceso

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Links
it: Collegamenti

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Parent
it: Genitore

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Open
it: Aperto

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Add
it: Aggiungi

en: Text
it: Testo

en: type
it: tipo

en: days
it: giorni

en: Year
it: Anno

en: Off
it: Spento

en: Custom
it: Personalizzato

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Month
it: Mese

en: Details
it: Dettagli

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Mon
it: Lun

en: Tue
it: Mar

en: Wed
it: Mer

en: Thu
it: Gio

en: Fri
it: Ven

en: Sat
it: Sab

en: Sun
it: Dom

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: End date
it: Data finale

en: Order
it: Ordina

en: Close
it: Chiudi

en: Duration
it: Durata

en: minute
it: minuto

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: day
it: giorno

en: hour
it: ora

en: Jan
it: Gen

en: Jun
it: Giu

en: Jul
it: Lug

en: Aug
it: Ago

en: Sep
it: Set

en: Oct
it: Ott

en: Dec
it: Dic

en: Hour
it: Ora

en: Days
it: Giorni

en: Months
it: Mesi

en: Hours
it: Ore

en: Minutes
it: Minuti

en: Complete
it: Completo

en: Redo
it: Rifai ultima operazione annullata

en: Indent
it: Più indentato

en: Outdent
it: Meno indentato

en: Years
it: Anni

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Add @type
it: Aggiungi @type

en: Creator
it: Utente

en: Collapse all
it: Raggruppa tutto

en: Start time
it: Punto di inizio

en: End time
it: Punto di fine

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Full screen
it: Schermo intero

en: Material
it: Materia

en: Paragraphs
it: Paragrafi
