Paragraphs gantt (1.0.19) - en to vi translation catalogue (92 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Body
vi: Nội dung

en: Delete
vi: Xóa

en: Group
vi: Nhóm

en: Type
vi: Kiểu

en: Author
vi: Tác giả

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: On
vi: Bật

en: Project
vi: Công trình

en: Edit
vi: Sửa

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Links
vi: Các liên kết

en: - None -
vi: - Không -

en: Link
vi: Liên kết

en: Parent
vi: Cấp trên

en: Export
vi: Xuất

en: Save
vi: Lưu

en: Open
vi: Mở

en: Sunday
vi: Chủ nhật

en: Monday
vi: Thứ hai

en: Tuesday
vi: Thứ ba

en: Wednesday
vi: Thứ tư

en: Thursday
vi: Thứ năm

en: Friday
vi: Thứ sáu

en: Saturday
vi: Thứ bảy

en: Add
vi: Thêm

en: Text
vi: Văn bản

en: type
vi: loại

en: Year
vi: Năm

en: Off
vi: Tắt

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Promoted to front page
vi: Đưa lên trang chủ

en: Field type
vi: Kiểu trường

en: Month
vi: Tháng

en: Details
vi: Chi tiết

en: Week
vi: Tuần

en: Day
vi: Ngày

en: Mon
vi: T2

en: Tue
vi: T3

en: Wed
vi: T4

en: Thu
vi: T5

en: Fri
vi: T6

en: Sat
vi: T7

en: Sun
vi: CN

en: January
vi: Tháng 1

en: February
vi: Tháng 2

en: March
vi: Tháng 3

en: April
vi: Tháng 4

en: May
vi: Tháng 5

en: June
vi: Tháng 6

en: July
vi: Tháng 7

en: August
vi: Tháng 8

en: September
vi: Tháng 9

en: October
vi: Tháng 10

en: November
vi: Tháng 11

en: December
vi: Tháng 12

en: End date
vi: Ngày kết thúc

en: Order
vi: Thứ tự

en: Close
vi: Đóng

en: Task
vi: Tác vụ

en: Duration
vi: Thời lượng

en: minute
vi: phút

en: Undo
vi: Khôi phục

en: day
vi: ngày

en: hour
vi: giờ

en: Jan
vi: Th1

en: Feb
vi: Th2

en: Mar
vi: Th3

en: Apr
vi: Th4

en: Jun
vi: Th6

en: Jul
vi: Th7

en: Aug
vi: Th8

en: Sep
vi: Th9

en: Oct
vi: Th10

en: Nov
vi: Th11

en: Dec
vi: Th12

en: Hour
vi: Giờ

en: Days
vi: Ngày

en: Hours
vi: Giờ

en: Minutes
vi: Phút

en: Complete
vi: Hoàn thành

en: Redo
vi: Làm lại

en: Indent
vi: Thụt lề phải

en: Outdent
vi: Thụt lề trái

en: Detail
vi: Chi tiết

en: - Select -
vi: - Chọn -

en: Add @type
vi: Thêm @type

en: Dashboard
vi: Trang tổng hợp

en: Start time
vi: Thời điểm đầu:

en: Progress
vi: Tiến hành

en: View mode
vi: Chế độ hiển thị
