Paragraphs gantt (1.0.7) - en to pt translation catalogue (76 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: On
pt: Ligado

en: Project
pt: Projecto

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Link
pt: Ligação

en: Parent
pt: Pai

en: Save
pt: Guardar

en: Open
pt: Abrir

en: Sunday
pt: Domingo

en: Monday
pt: Segunda

en: Tuesday
pt: Terça

en: Wednesday
pt: Quarta

en: Thursday
pt: Quinta

en: Friday
pt: Sexta

en: Saturday
pt: Sábado

en: Add
pt: Adicionar

en: Off
pt: Desligado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Field type
pt: Tipo do campo

en: Details
pt: Detalhes

en: Owner
pt: Proprietário

en: Calendar
pt: Calendário

en: Week
pt: Semana

en: Start
pt: Iniciar

en: End
pt: Fim

en: Mon
pt: Seg

en: Tue
pt: Ter

en: Wed
pt: Qua

en: Thu
pt: Qui

en: Fri
pt: Sex

en: Sat
pt: Sáb

en: Sun
pt: Dom

en: January
pt: Janeiro

en: February
pt: Fevereiro

en: March
pt: Março

en: April
pt: Abril

en: May
pt: Maio

en: June
pt: Junho

en: July
pt: Julho

en: August
pt: Agosto

en: September
pt: Setembro

en: October
pt: Outubro

en: November
pt: Novembro

en: December
pt: Dezembro

en: Task
pt: Tarefa

en: Duration
pt: Duração

en: Undo
pt: Desfazer

en: Feb
pt: Fev

en: Apr
pt: Abr

en: Aug
pt: Ago

en: Sep
pt: Set

en: Oct
pt: Out

en: Dec
pt: Dez

en: Days
pt: Dias

en: Months
pt: Meses

en: Hours
pt: Horas

en: Minutes
pt: Minutos

en: Redo
pt: Refazer

en: Expand
pt: Expandir

en: Years
pt: Anos

en: About
pt: Sobre

en: Add @type
pt: Adicionar @type

en: Start time
pt: Hora de início

en: Resource
pt: Recurso

en: Progress
pt: Progresso

en: Collapse
pt: Expandir

en: Time period
pt: Período de tempo

en: View mode
pt: Modo de visualização

[ctx: Date range separator]
en: -
pt: em contexto: Separador de intervalo de datas
