Paragraphs grid (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: default
pt: padrão

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Class
pt: Classe

en: Grid
pt: Grade

en: Classes
pt: Turmas

en: Properties
pt: Propriedades

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
pt: Apresenta as entidades referenciadas renderizadas por entity_view().

en: Add view mode
pt: Adicionar modo de exibição

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Reference revisions
pt: Revisões de referência
