Paragraphs grid (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: default
fr: défaut

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Class
fr: Classe

en: Grid
fr: Grille

en: Properties
fr: Propriétés

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
fr: Afficher les entités référencées rendues par entity_view().

en: Add view mode
fr: Ajouter un mode d'affichage

en: Reference revisions
fr: Référencer des révisions
