Paragraphs grid (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: default
it: predefinito

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Class
it: Classe

en: Grid
it: Griglia

en: Classes
it: Classi

en: Properties
it: Proprietà

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
it: Visualizza le entità messe in relazione tramite entity_view().

en: Add view mode
it: Aggiungi modalità di visualizzazione

en: Paragraphs
it: Paragrafi
