Paragraphs grid (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Label
de: Beschriftung

en: Class
de: Klasse

en: Grid
de: Raster

en: Classes
de: Klassen

en: Properties
de: Eigenschaften

en: machine name
de: Systemname

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Additional classes
de: Zusätzliche Klassen (class="...")

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
de: Die referenzierten Entitäten dargestellt durch entity_view() anzeigen.

en: Add view mode
de: Inhaltsdarstellung hinzufügen

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Reference revisions
de: Referenzrevisionen

en: Row classes
de: Reihenklassen
