Paragraphs grid (8.x-1.6) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: default
ru: по умолчанию

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Class
ru: Класс

en: Grid
ru: Сетка

en: Classes
ru: Классы

en: Properties
ru: Свойства

en: machine name
ru: машинное имя

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Additional classes
ru: Дополнительные классы

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
ru: Отображать связанные сущности с помощью entity_view().

en: Add view mode
ru: Добавить режим просмотра

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Reference revisions
ru: Ревизии ссылки

en: Row classes
ru: Класс строки
