Paragraphs grid (8.x-1.7) - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: default
pl: domyślny

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Class
pl: Klasa

en: Grid
pl: Siatka

en: Classes
pl: Klasy

en: Properties
pl: Właściwości

en: machine name
pl: nazwa wewnętrzna

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Additional classes
pl: Dodatkowe klasy

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
pl: Wyświetl wskazywane encje wyrenderowane przez entity_view().

en: Add view mode
pl: Dodaj tryb widoku

en: Paragraphs
pl: Akapity
