Paragraphs Gridstack (1.0.0-alpha5) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Image
hi: चित्र

en: Label
hi: लेबल

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: ID
hi: आईडी

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Default language
hi: स्वतः भाषा

en: Float
hi: फ्लोट

en: Subtitle
hi: उपशीर्षक

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: UUID
hi: युयुआइङी
