Paragraphs Gridstack (1.0.0-alpha6) - en to ru translation catalogue (22 entries)

en: Edit
ru: Редактировать

en: Label
ru: Метка

en: True
ru: Истина

en: False
ru: Ложь

en: Default
ru: По умолчанию

en: Configure
ru: Настроить

en: Demo
ru: Демо

en: Mobile
ru: Мобильный

en: Class
ru: Класс

en: Class name
ru: Имя класса

en: Template
ru: Шаблон

en: Default language
ru: Язык по умолчанию

en: Float
ru: Число с плавающей точкой

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Paragraph
ru: Параграф

en: About
ru: Информация

en: Desktop
ru: Десктоп

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Tablet
ru: Планшет

en: The provided list of styles is syntactically incorrect.
ru: Предоставленный список стилей является синтаксически неправильным.

en: Each style must have a unique label.
ru: Каждый стиль должен иметь уникальную метку.
