Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.0-beta2) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Article
fa: مقاله

en: Image
fa: تصویر

en: View
fa: مشاهده

en: Text
fa: متن

en: Gallery
fa: گالری

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Embed
fa: جایگذاری

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fa: از <em>مقالات</em> برای محتوای وابسته به زمان مانند اخبار, اعلامیه‌های مطبوعاتی، و مطالب وبلاگ استفاده کنید.
