Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.0-beta2) - en to he translation catalogue (14 entries)

en: Body
he: תוכן

en: Article
he: כתבה

en: Image
he: תמונה

en: View
he: צפיה

en: Text
he: טקסט

en: Gallery
he: גלריה

en: Facebook
he: פייסבוק

en: Columns
he: עמודות

en: Twitter
he: טוויטר

en: Embed
he: הטמעה

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Bundle
he: חבילה

en: Form mode
he: מצב טופס

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.
