Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Article
hi: लेख

en: Image
hi: चित्र

en: View
hi: देखें

en: Text
hi: लेख

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Form mode
hi: फॉर्म मोड

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hi: समाचार, प्रेस विज्ञप्ति या ब्लॉग पोस्ट जैसी समय-संवेदनशील सामग्री के लिए <em> लेख </em> का उपयोग करें।
