Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.0-beta3) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Article
ar: مقال

en: Image
ar: الصورة

en: View
ar: عرض

en: Text
ar: نص

en: Columns
ar: أعمدة

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Form mode
ar: نمط الاستمارة

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.
