Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.0-beta3) - en to ug translation catalogue (6 entries)

en: Article
ug: ماقالە

en: Image
ug: سۈرەت

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Text
ug: تېكىست

en: Paragraph
ug: پاراگراف

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ug: <em>ماقالە</em> ئارقىلىق يېڭى مەزمۇن قوشۇش، مەسىلەن: خەۋەرلەر، بىلوگ...قاتارلىقلار
