Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.0-beta3) - en to vi translation catalogue (10 entries)

en: Body
vi: Nội dung

en: Article
vi: Bài viết

en: Image
vi: Ảnh

en: View
vi: Xem

en: Text
vi: Văn bản

en: Gallery
vi: Thư viện ảnh

en: Columns
vi: Các cột

en: Paragraph
vi: Đoạn

en: Embed
vi: Nhúng

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
vi: Kiểu nội dung <em>bài viết</em> bao gồm các nội dung tin tức, bài blog hay thông tin thường xuyên được cập nhật.
