Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.1-beta1) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Article
da: Artikel

en: Image
da: Billede

en: View
da: Vis

en: Text
da: Tekst

en: Gallery
da: Galleri

en: Table
da: Tabel

en: Columns
da: Kolonner

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Entity type
da: Entity-type

en: Form mode
da: Formulartilstand

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Button label
da: Knap etiket
