Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.1-beta1) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Body
id: Isi

en: Article
id: Artikel

en: Image
id: Gambar

en: View
id: Lihat

en: Text
id: Teks

en: Table
id: Tabel

en: Columns
id: Kolom

en: Embed
id: Lekatkan

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Form mode
id: Mode borang

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
id: Gunakan <em>artikel</em> untuk konten yang cepat berubah seperti berita, press rilis atau posting blog.
