Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.1-beta1) - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Article
pl: Artykuł

en: Image
pl: Obraz

en: View
pl: Widok

en: Text
pl: Tekst

en: Gallery
pl: Galeria

en: Table
pl: Tabela

en: Columns
pl: Kolumny

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Embed
pl: Osadzony

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Form mode
pl: Tryb formularza

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pl: Użyj <em>artykułów</em> dla dynamicznych treści, takich jak newsy, przegląd prasy lub wpisy na blogu.

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Button label
pl: Etykieta przycisku
