Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.1-beta1) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Article
tr: Makale

en: Image
tr: Resim

en: View
tr: Görüntüle

en: Text
tr: Metin

en: Table
tr: Tablo

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Embed
tr: Göm

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Form mode
tr: Form Kipi

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
tr: <em>Makale</em>leri haber, basın açıklaması, ağ günlüğü (blog) gönderisi gibi zamana duyarlı içerikler için kullanın.
