Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.1-beta3) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Article
nl: Artikel

en: Image
nl: Afbeelding

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: View
nl: Weergeven

en: Text
nl: Tekst

en: Gallery
nl: Album

en: Table
nl: Tabel

en: Columns
nl: Kolommen

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Embed
nl: Inbedden

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: Form mode
nl: Formuliermodus

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
nl: Gebruik <em>artikelen</em> voor tijdsgebonden inhoud zoals nieuws, persberichten of blog-berichten.

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Button label
nl: Knoplabel

en: Edit paragraph
nl: Paragraaf bewerken
