Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.1-beta3) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Article
uk: Стаття

en: Image
uk: Зображення

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: View
uk: Перегляд

en: Text
uk: Текст

en: Gallery
uk: Галерея

en: Table
uk: Таблиця

en: Columns
uk: Колонки

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Embed
uk: Вбудоване

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundle
uk: Пакет

en: Form mode
uk: Режим форми

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
uk: <em>Статті</em> використовуються для чутливих до дати публікації матеріалів на зразок новин, пресрелізів чи дописів до блоґу.

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Button label
uk: Мітка кнопки
