Paragraphs Inline Entity Form (8.x-1.1-beta4) - en to el translation catalogue (12 entries)

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Article
el: Άρθρο

en: Image
el: Εικόνα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: View
el: Προβολή

en: Text
el: Κείμενο

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Table
el: Πίνακας

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Form mode
el: Τρόπος φόρμας

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
el: Χρησιμοποιήστε τα <em>άρθρα</em> για ευαίσθητο στο χρόνο περιεχόμενο όπως νέα, δελτία τύπου ή ιστολογήματα.
