Paragraphs Summary Token (2.0.11) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: URL
hu: Webcím

en: File size
hu: Fájlméret

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: MIME type
hu: MIME típus

en: The MIME type (image/png, image/bmp, etc.) of the image.
hu: A kép MIME-típusa (image/png, image/bmp, stb.).

en: The file size of the image.
hu: A kép fájlmérete.

en: The height the image, in pixels.
hu: A kép magassága, képpontokban mérve.

en: The width of the image, in pixels.
hu: A kép szélessége, képpontokban mérve.

en: The URI to the image.
hu: URI a képre.

en: The URL to the image.
hu: URL a képre.

en: Represents the image in the given image style.
hu: A kép adott stílusú változatát képviseli.
