Paragraphs table (2.0.6) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Import
it: Importa

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Line
it: Riga

en: Features
it: Funzionalità

en: Caption
it: Didascalia

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Select
it: Scegliere

en: Show all
it: Mostra tutti

en: Column
it: Colonna

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Form mode
it: Modalità form

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Hide empty columns
it: Nascondi colonne vuote

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Hide empty
it: Nascondi vuote
