Paragraphs table (2.0.7) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Import
uk: Імпортувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Area
uk: Область

en: Bar
uk: Смуга

en: Line
uk: Рядок

en: Features
uk: Властивості

en: Caption
uk: Підпис

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Chart type
uk: Тип графіка

en: Select
uk: Вибір

en: Show all
uk: Показати все

en: Column
uk: Колонка

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Histogram
uk: Гістограма

en: Form mode
uk: Режим форми

en: Pie
uk: Кругова діаграма

en: Bubble
uk: Бульбашка

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Scatter
uk: Розсіювання

en: Paste from clipboard
uk: Вставка з буфера обміну

en: Caption: @caption
uk: Підпис: @caption

en: Hide empty columns
uk: Приховати порожні колонки

en: View Mode
uk: Режим перегляду

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Hide empty
uk: Приховувати порожні

en: Combo
uk: Розкривний список

en: Enable widget features
uk: Увімкнути функціонал віджетів

en: Features: @features
uk: Функції: @features
