Paragraphs table (8.x-1.9) - en to de translation catalogue (36 entries)

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Remove
de: Entfernen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Import
de: Importieren

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Add
de: Hinzufügen

en: View
de: Ansicht

en: Area
de: Fläche

en: Bar
de: Leiste

en: Line
de: Zeile

en: Caption
de: Beschriftung

en: Duplicate
de: Duplizieren

en: Chart type
de: Diagrammtyp

en: Show all
de: Alle anzeigen

en: About
de: Über

en: Column
de: Spalte

en: Histogram
de: Histogramm

en: Pie
de: Torte

en: Chart width
de: Diagramm-Breite

en: Chart height
de: Diagrammhöhe

en: Create new @type
de: Erzeuge neue(n) @type

en: Bubble
de: Blase

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Scatter
de: Streuen

en: Paste from clipboard
de: Aus der Zwischenablage einfügen

en: Caption: @caption
de: Bildbeschriftung: @caption

en: Hide empty columns
de: Leere Spalten ausblenden

en: View Mode
de: Anzeigemodus

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Combo
de: Kombination

en: Create @label
de: @label erstellen

en: Bootstrap Table
de: Bootstrap-Tabelle

en: Enable widget features
de: Steuerelementfunktionen aktivieren

en: Features: @features
de: Funktionen: @features

en: Mode: @mode
de: Modus: @mode
