Paragraphs tabs bootstrap (1.0.3) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Save
fr: Enregistrer

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Select list
fr: Liste de sélection

en: Buttons
fr: Boutons

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Tabs
fr: Onglets

en: About
fr: À propos

en: Add @type
fr: Ajouter @type

en: Title: @title
fr: Titre : @title

en: Hide empty tabs
fr: Masquer les onglets vides

en: Pills
fr: Pastilles

en: Dropdown button
fr: Bouton déroulant

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
fr: Rendu récursif détecté lors du rendu de l'entité @entity_type @entity_id. Abandon du rendu.

en: Plural title: @title_plural
fr: Titre au pluriel : @title_plural

en: Add mode: @add_mode
fr: Mode d'ajout : @add_mode

en: Form display mode: @form_display_mode
fr: Mode d'affichage du formulaire :  @form_display_mode

en: Default paragraph type: @default_paragraph_type
fr: Type de paragraphe par défaut : @default_paragraph_type
