Paragraphs tab widget (1.0.0) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Title: @title
pl: Tytuł: @title

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Dropdown button
pl: Rozwijany przycisk

en: Plural title: @title_plural
pl: Tytuł w liczbie mnogiej: @title_plural

en: Add mode: @add_mode
pl: Tryb dodawania: @add_mode

en: Form display mode: @form_display_mode
pl: Tryb wyświetlania formularza:  @form_display_mode

en: Default paragraph type: @default_paragraph_type
pl: Domyślny rodzaj akapitu:  @default_paragraph_type
