Paragraphs tab widget (2.0.0) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Buttons
hu: Gombok

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Vertical tabs
hu: Függőleges fülek

en: Title: @title
hu: Cím: @title

en: Dropdown button
hu: Legördülő gomb

en: Plural title: @title_plural
hu: Többes számú cím: @title_plural

en: Add mode: @add_mode
hu: Hozzáadás mód: @add_mode

en: Form display mode: @form_display_mode
hu: Űrlap megjelenítésmód: @form_display_mode

en: Default paragraph type: @default_paragraph_type
hu: Alapértelmezett bekezdéstípus: @default_paragraph_type
