Paragraphs Type Help (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Form mode
it: Modalità form

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: Revision log message
it: Messaggio di revisione per il log

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Master
it: Principale

en: Revision user
it: Utente revisore

en: The time that the current revision was created.
it: La data e l'ora in cui la revisione corrente è stata creata

en: The user ID of the author of the current revision.
it: ID utente dell' autore della revisione corrente.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
it: La registrazione sul log che spiega le modifiche in questa revisione.

en: Revision translation affected
it: Traduzione della revisione interessata

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
it: Indica se l'ultima modifica di una traduzione fa riferimento alla revisione attuale.

en: Revision create time
it: Tempo di creazione revisione
