Paragraphs Type Help (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Help Text
pt: Texto de ajuda

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Form mode
pt: Modo de formulário

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Published status
pt: Status

en: Revision log message
pt: Mensagem de registro de alterações

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Revision user
pt: Usuário da revisão

en: The time that the current revision was created.
pt: O horário de criação da revisão atual.

en: The user ID of the author of the current revision.
pt: O ID do usuário autor da revisão atual.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
pt: A entrada de log que explica as mudanças nesta revisão.

en: Revision translation affected
pt: Revisão de tradução afetada

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pt: Indica se a última edição de uma tradução pertence à revisão atual.

en: Revision create time
pt: Horário de criação da revisão
