Paragraphs Type Help (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Page
tr: Sayfa

en: Published
tr: Yayında

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Changed
tr: Değişti

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Form mode
tr: Form Kipi

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Revision log message
tr: Sürüm kayıt mesajı

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Revision user
tr: Düzeltme kullanıcısı

en: The time that the current revision was created.
tr: Geçerli düzeltmenin oluşturulduğu zaman.

en: The user ID of the author of the current revision.
tr: Son versiyon yazarının kullanıcı kimliği (ID).

en: The log entry explaining the changes in this revision.
tr: Bu sürümdeki değişiklikleri açıklayan günlük girdisi.

en: Revision translation affected
tr: Düzeltme çevirisi etkilendi

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
tr: Çevirinin son düzenlemesinin geçerli düzeltmeye ait olup olmadığını belirtir.

en: Revision create time
tr: Düzeltme oluşturma zamanı
