Paragraphs Type Help (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (38 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Page
uk: Сторінка

en: Published
uk: Опубліковано

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Changed
uk: Змінено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Offset
uk: Зміщення

en: Form mode
uk: Режим форми

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Published status
uk: Стан публікації

en: Revision log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: View Mode
uk: Режим перегляду

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Revision user
uk: Користувач редакції

en: The time that the current revision was created.
uk: Час, коли була створена поточна редакція.

en: The user ID of the author of the current revision.
uk: ID користувача автора поточної редакції.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
uk: Запис журналу, що пояснює зміни в цій редакції.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: Revision create time
uk: Час створення редакції
