Paragraphs Type Help (8.x-2.1) - en to hu translation catalogue (39 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Help Text
hu: Súgó szöveg

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: ID
hu: Azonosító

en: Page
hu: Oldal

en: Published
hu: Közzétéve

en: Id
hu: Azonosító

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Changed
hu: Módosítva

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Offset
hu: Eltolás

en: Form mode
hu: Űrlapmód

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Revision log message
hu: Változatnapló-üzenet

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: View Mode
hu: Nézetmód

en: Revision user
hu: Változatot készítő felhasználó

en: The time that the current revision was created.
hu: Az időpont, mikor az aktuális változatot létrehozták.

en: The user ID of the author of the current revision.
hu: Az aktuális változat szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
hu: Az e változat módosításait ismertető naplóbejegyzés.

en: Revision translation affected
hu: Változat fordítása érintve

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hu: Azt jelöli, hogy a fordítás utolsó módosítása a jelenlegi változathoz tartozik.

en: Revision create time
hu: Változat létrejöttének ideje
