Parallel batch processing (1.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (89 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: content
cy: cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Closed
cy: Ar gau

en: Confirm
cy: Cadarnhau

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Tags
cy: Tagiau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Version
cy: Fersiwn

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: None
cy: Dim

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Message
cy: Neges

en: Parent
cy: Rhiant

en: none
cy: dim

en: Category
cy: Categori

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Export
cy: Allfudo

en: Save
cy: Cadw

en: Update
cy: Diweddaru

en: Open
cy: Ar agor

en: Time
cy: Amser

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Access
cy: Mynediad

en: Path
cy: Llwybr

en: Vocabularies
cy: Geirfaoedd

en: Modules
cy: Modiwlau

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Display
cy: Dangos

en: Menu
cy: Dewislen

en: Advanced settings
cy: Gosodiadau uwch

en: Theme
cy: Thema

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Files
cy: Ffeiliau

en: All
cy: I gyd

en: To
cy: I

en: Custom
cy: Addasu

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Session ID
cy: Sesiwn ID

en: Fields
cy: Meysydd

en: Count
cy: Cyfrifiad

en: Search settings
cy: Gosodiadau chwilio

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Method
cy: Dull

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: Now
cy: Nawr

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Original
cy: Gwreiddiol

en: Add user
cy: Ychwanegu defnyddiwr

en: Hidden
cy: Wedi cuddio

en: Add menu
cy: Ychwanegu dewislen

en: Clear
cy: Clir

en: Front page
cy: Tudalen flaen

en: Limit
cy: Terfyn

en: Path alias
cy: Llwybr arallenw

en: Permissions
cy: Hawliau

en: Themes
cy: Themâu

en: Translated
cy: Cyfieithwyd

en: Blocks
cy: Blociau

en: Add vocabulary
cy: Ychwanegu geirfa

en: Hide
cy: Cuddio

en: 1 user | @count users
cy[0]: 1 defnyddiwr. @count o ddefnyddwyr.

en: Add role
cy: Ychwanegu swyddogaeth

en: Alias
cy: Arallenw

en: Translate
cy: Cyfieithu

en: Run cron
cy: Gadael i cron redeg

en: Add language
cy: Ychwanegu iaith

en: Invalid input
cy: Mewnbwn annilys

en: Add content type
cy: Ychwanegu math o gynnwys

en: No modules selected.
cy: Dim modiwlau wedi eu dewis.

en: Cron ran successfully.
cy: Cron wedi rhedeg yn lwyddiannus.

en: No modules are available to uninstall.
cy: Does dim modilwau ar gael i dad-osod.
