Parallel batch processing (1.0.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (117 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: content
hr: sadržaj

en: Development
hr: Razvoj

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: Confirm
hr: Potvrdite

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Public
hr: Javno

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Administration
hr: Administracija

en: Comments
hr: Komentari

en: Priority
hr: Prioritet

en: Action
hr: Akcija

en: Tags
hr: Oznake

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: License
hr: Licenca

en: Version
hr: Inačica

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Message
hr: Poruka

en: No data
hr: Nema podataka

en: Parent
hr: Nadređen

en: none
hr: ništa

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Import
hr: Uvezi

en: Export
hr: Izvezi

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Update
hr: Osvježi

en: Open
hr: Otvoreno

en: Icon
hr: Ikona

en: Time
hr: Vrijeme

en: Access
hr: Pristup

en: Path
hr: Putanja

en: Vocabularies
hr: Rječnici

en: Modules
hr: Moduli

en: Region
hr: Regija

en: Display
hr: Prikaz

en: Menu
hr: Izbornik

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: Theme
hr: Tema

en: n/a
hr: nije dostupno

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Files
hr: Datoteke

en: User ID
hr: ID korisnika

en: All
hr: Svi

en: Add content
hr: Dodaj sadržaj

en: To
hr: Za

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Roles
hr: Uloge

en: Filter
hr: Pročisti

en: Fields
hr: Polja

en: Count
hr: Broj

en: Search settings
hr: Postavke pretrage

en: Nodes
hr: Unosi

en: Media
hr: Mediji

en: Load
hr: Učitaj

en: Method
hr: Metoda

en: External
hr: Eksterni

en: Users
hr: Korisnici

en: Provider
hr: Pružatelj

en: Clear cache
hr: Isprazni priručnu memoriju

en: Logout
hr: Odjava

en: Add user
hr: Dodaj korisnika

en: Hidden
hr: Skriveno

en: Add menu
hr: Dodaj izbornik

en: Clear
hr: Očisti

en: Source
hr: Izvor

en: Front page
hr: Naslovnica

en: Definition
hr: Definicija

en: Parameters
hr: Parametri

en: Limit
hr: Ograničenje

en: Path alias
hr: Putanja nadimka

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Themes
hr: Predlošci

en: Translated
hr: Prevedeno

en: Translation
hr: Prijevod

en: Blocks
hr: Blokovi

en: Add vocabulary
hr: Dodaj rječnik

en: Manage fields
hr: Upravljanje poljima

en: Hide
hr: Sakrij

en: 1 user | @count users
hr[0]: @count korisnik
hr[1]: @count korisnika
hr[2]: @count korisnika

en: Add role
hr: Dodaj ulogu

en: Alias
hr: Nadimak

en: About
hr: Opis

en: Untranslated
hr: Neprevedeno

en: Translate
hr: Prevedi

en: Run cron
hr: Pokreni cron

en: Run updates
hr: Nadogradi

en: Uses
hr: Uporaba

en: Theme registry
hr: Registar teme

en: Add language
hr: Dodaj jezik

en: Add link
hr: Dodaj poveznicu

en: Add content type
hr: Dodaje vrstu sadržaja

en: No modules selected.
hr: Niti jedan modul nije odabran.

en: Cron ran successfully.
hr: Cron uspješno izveden.

en: No modules are available to uninstall.
hr: Nijedan modul se ne može deinstalirati.

en: Flush all caches
hr: Isprazni svu priručnu memoriju

en: Manage display
hr: Uredi prikaz

en: Detection and selection
hr: Otkrivanje i odabir

en: Install new module
hr: Instaliraj novi modul

en: Install new theme
hr: Instaliraj novi predložak
