Parallel batch processing (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (287 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Username
hu: Felhasználónév

en: content
hu: tartalom

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Closed
hu: Lezárt

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Public
hu: Nyilvános

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Priority
hu: Fontosság

en: Action
hu: Művelet

en: Tags
hu: Címkék

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: License
hu: Licenc

en: Version
hu: Verzió

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Error Message
hu: Hibaüzenet

en: Message
hu: Üzenet

en: Response
hu: Válasz

en: No data
hu: Nincs adat

en: Parent
hu: Szülő

en: none
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Open
hu: Nyitott

en: Icon
hu: Ikon

en: Time
hu: Idő

en: Views
hu: Nézetek

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Path
hu: Útvonal

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Modules
hu: Modulok

en: Region
hu: Régió

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Menu
hu: Menü

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Theme
hu: Smink

en: Components
hu: Összetevők

en: ID
hu: Azonosító

en: n/a
hu: n. a.

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Configure
hu: Beállít

en: Files
hu: Fájlok

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: vocabularies
hu: szótárak

en: All
hu: Mind

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Add view
hu: Nézet hozzáadása

en: Url
hu: Webcím

en: To
hu: Hova

en: Custom
hu: Egyéni

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Role ID
hu: Szerepkör-azonosító

en: Filter
hu: Szűrő

en: Session ID
hu: Munkamenet azonosítója

en: Variable name
hu: Változónév

en: Fields
hu: Mezők

en: Count
hu: Mennyiség

en: Search settings
hu: Keresés beállításai

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Media
hu: Média

en: Number of terms
hu: Kifejezések száma

en: Load
hu: Betöltés

en: Method
hu: Mód

en: Events
hu: Események

en: Now
hu: Most

en: Class
hu: Osztály

en: External
hu: Külső

en: Users
hu: Felhasználók

en: Channel
hu: Csatorna

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Clear cache
hu: Gyorsítótár törlése

en: Original
hu: Eredeti

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Add user
hu: Felhasználó létrehozása

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Token
hu: Vezérjel

en: Switch
hu: Váltás

en: ago
hu: óta

en: Add menu
hu: Menü hozzáadása

en: Clear
hu: Törlés

en: Source
hu: Forrás

en: Toolbar settings
hu: Eszközsor beállítások

en: Front page
hu: Címlap

en: Definition
hu: Magyarázat

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Limit
hu: Korlát

en: Path alias
hu: Útvonalálnév

en: Purge
hu: Tisztítás

en: terms
hu: kifejezések

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Scope
hu: Hatókör

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Assets
hu: Eszközök

en: Enter username
hu: Felhasználónév megadása

en: Username not found
hu: Nincs ilyen felhasználó

en: Themes
hu: Sminkek

en: users
hu: felhasználók

en: Translated
hu: Lefordított

en: Translation
hu: Fordítás

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Add vocabulary
hu: Szótár hozzáadása

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Layouts
hu: Elrendezések

en: Children
hu: Gyermekek

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Service
hu: Szolgáltatás

en: Render cache
hu: Oldalelőállítási gyorsítótár

en: 1 user | @count users
hu[0]: 1 felhasználó
hu[1]: @count felhasználó

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
hu: A <code>$_SESSION</code> változó tartalma.

en: Reinstall modules
hu: Modulok újratelepítése

en: Session viewer
hu: Munkamenet-nézegető

en: Switch user
hu: Felhasználóváltás

en: Devel
hu: Fejleszt

en: Number of users to display in the list
hu: A listában megjelenített felhasználók száma

en: This user can switch back.
hu: Ez a felhasználó vissza tud váltani.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
hu: Vigyázat: ez a felhasználó nem fog tudni visszaváltani.

en: Sort query log
hu: Lekérdezésnapló rendezése

en: by source
hu: végrehajtás szerint

en: by duration
hu: időtartam szerint

en: Slow query highlighting
hu: Lassú lekérdezések kiemelése

en: Enter an integer in milliseconds. Any query which takes longer than this many milliseconds will be highlighted in the query log. This indicates a possibly inefficient query, or a candidate for caching.
hu: Egy egész számot kell megadni ezredmásodpercnek. Minden lekérdezés, ami ennél tovább tart, ki lesz emelve a lekérdezések naplójában. A kiemelés egy nem megfelelő lekérdezés, vagy egy lehetséges gyorsítótárazás jele lehet.

en: New value
hu: Új érték

en: Session name
hu: Munkamenetnév

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
hu: Megadott számú felhasználó létrehozása. Lehetséges a létező felhasználók törlése is.

en: How many users would you like to generate?
hu: Létrehozandó felhasználók száma

en: How many nodes would you like to generate?
hu: Létrehozandó tartalmak száma

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
hu: Különböző blokkok, oldalak és lehetőségek fejlesztőknek.

en: All types
hu: Minden típus

en: Add role
hu: Szerepkör létrehozása

en: Alias
hu: Álnév

en: Rebuild
hu: Újraépítés

en: Data
hu: Adat

en: About
hu: Leírás

en: milliseconds
hu: ezredmásodperc

en: Role(s)
hu: Szerepkörök

en: Untranslated
hu: Fordítatlan

en: Regions
hu: Régiók

en: Translate
hu: Fordítás

en: Cache cleared.
hu: A gyorsítótár ki lett ürítve.

en: Generate
hu: Létrehozás

en: Rebuild menu
hu: Menü újraépítése

en: Run cron
hu: Időzített feladatok futtatása

en: Run updates
hu: Adatbázisfrissítés

en: Instances
hu: Példányok

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Uses
hu: Használat

en: Closure
hu: Lezáró

en: Generating Content
hu: Tartalom létrehozása

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: Rebuild the theme registry on every page load
hu: Smink gyorsítótár újraépítése minden oldalbetöltésnél

en: Reinstall
hu: Újratelepítés

en: Execute PHP Code
hu: PHP kód futtatása

en: Theme registry
hu: Smink gyorsítótár

en: Devel settings
hu: Devel modul beállításai

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
hu: Az összes felhasználó törlése (az 1-es kivételével) az újak létrehozása előtt.

en: How old should user accounts be?
hu: Mikortól jöhetnek létre a felhasználói profilok

en: User ages will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
hu: A felhasználók csatlakozási ideje véletlenszerűen lesz elosztva az aktuális időpont és a kiválasztott időtartam között.

en: How far back in time should the nodes be dated?
hu: Mikortól jöhetnek létre a tartalmak

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
hu: A tartalmak létrehozási dátuma véletlenszerűen lesz elosztva az aktuális, és a kiválasztott időpont között.

en: Requires path.module
hu: <em>Path</em> modult igényel

en: Add an url alias for each node.
hu: Webcímálnév hozzáadása minden tartalomhoz

en: Add language
hu: Nyelv hozzáadása

en: Add link
hu: Hivatkozás hozzáadása

en: Rebuild Menu
hu: Menü újraépítése

en: Experimental
hu: Kísérleti

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Block Content
hu: Blokk tartalom

en: Add content type
hu: Tartalomtípus hozzáadása

en: No modules selected.
hu: Nincs modul kiválasztva.

en: Cron ran successfully.
hu: Az időzített feladatok sikeresen lefutottak.

en: No modules are available to uninstall.
hu: Nincs eltávolítható modul.

en: Flush all caches
hu: Minden gyorsítótár ürítése

en: Processing...
hu: Feldolgozás…

en: Menu depth
hu: Menümélység

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Render
hu: Formázás

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Manage display
hu: Megjelenés beállítása

en: Detection and selection
hu: Észlelés és választás

en: View developer output like variable printouts, query log, etc.
hu: Fejlesztői kimenet megtekintése mint például változó kiírás, lekérdezésnapló, stb.

en: Access developer information
hu: Fejlesztői információk elérése

en: Switch users
hu: Felhasználóváltás

en: Field info
hu: Mezőinformáció

en: Exclude paths
hu: Útvonalak kizárása

en: media
hu: média

en: 1 user deleted | @count users deleted.
hu[0]: 1 felhasználó törölve lett
hu[1]: @count felhasználó törölve lett.

en: Requires locale.module
hu: A <em>Locale</em> modul szükséges

en: Add media
hu: Média hozzáadása

en: Edit permissions
hu: Jogosultságok szerkesztése

en: Hit
hu: Találat

en: Install new module
hu: Új modul telepítése

en: Install new theme
hu: Új smink telepítése

en: Allow entering any user name
hu: Bármely felhasználónév bevitelének engedélyezése

en: Entity info
hu: Entitás információk

en: Number of links to generate
hu: Létrehozandó hivatkozások száma

en: Types of links to generate
hu: Létrehozandó hivatkozások típusai

en: Maximum menu width
hu: Menü hossza legfeljebb

en: Limit the width of the generated menu's first level of links to a certain number of items.
hu: Korlátozható a létrehozandó menü első szintű hivatkozásainak száma.

en: Generate a given number of terms. Optionally delete current terms.
hu: Meghatározott számú kifejezés generálása. Jelenlegi kifejezések opcionális törlése.

en: Generate a given number of vocabularies. Optionally delete current vocabularies.
hu: Meghatározott számú szótár generálása. Jelenlegi szótárak opcionális törlése.

en: Become any user on the site with just a click.
hu: Bármely regisztrált felhasználó szerepébe lehet lépni egyetlen kattintásra.

en: Instance
hu: Példány

en: Add view mode
hu: Nézetmód hozzáadása

en: Database settings
hu: Adatbázis beállítások

en: Manage form display
hu: Űrlap megjelenítésének beállítása

en: Media type
hu: Médiatípus

en: Rebuild theme registry
hu: Sminknyilvántartás ürítése

en: Cache clear
hu: Gyorstár ürítése

en: Standard Drupal
hu: Szabványos Drupal

en: <em>None</em> is a good option when stepping through the site in your debugger.
hu: A „Nincs” jó választás lehet saját hibakereső használatakor.

en: <em>Standard Drupal</em> does not display all the information that is often needed to resolve an issue.
hu: Az <em>Egyszerű Drupal</em> nem mindig jeleníti meg valamennyi, a nehézség elhárításához egyébként hasznos tudnivalót.

en: Manage permissions
hu: Jogosultságok kezelése

en: Used in views
hu: Nézetekben használt

en: Initialized
hu: Előkészített

en: Ip
hu: IP

en: Block types
hu: Blokktípusok

en: All caches cleared.
hu: Minden gyorsítótár ürítve.

en: Enter a part of the module name or description to filter by.
hu: Kereséshez be kell írni a modul nevének, vagy leírásának egy részletét

en: Toolbar items
hu: Eszköztár elemek

en: menus
hu: menük

en: Add form mode
hu: Űrlapmód hozzáadása

en: Enter module name
hu: A modul neve

en: Route Name
hu: Útvonal neve

en: Toolbar item
hu: Eszköztár elem

en: Callable
hu: Hívható

en: Add contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap hozzáadása

en: Development menu
hu: Fejlesztői menü

en: Admin Toolbar Tools
hu: Admin Toolbar eszközök

en: Static caches
hu: Statikus gyorsítótárak

en: CSS and JavaScript cache cleared.
hu: CSS és JavaScript gyorsítótár törölve.

en: Obsolete
hu: Elavult

en: Media library
hu: Médiakönyvtár

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
hu: %type típus: @message üzenet %function függvényben (%file fájl %line. sorában).

en: Render Time
hu: Megjelenítési idő

en: Config editor
hu: Konfigurációszerkesztő

en: Reinstall Modules
hu: Modulok újratelepítése

en: State editor
hu: Állapotszerkesztő

en: Entity Info
hu: Entitás információk

en: View Session
hu: Munkamenet megtekintése

en: Uninstall module
hu: Modul eltávolítása

en: Current value for %variable
hu: %variable jelenlegi értéke

en: Filter variables
hu: Változók szűrése

en: Webprofiler settings
hu: <em>Webprofiler</em> beállítások

en: Flush plugins cache
hu: Bővítmények gyorsítótárának ürítése

en: Flush static cache
hu: Statikus gyorsítótár ürítése

en: Flush routing and links cache
hu: Útválasztási gyorsítótár ürítése

en: Flush render cache
hu: Oldalelőállítási gyorsítótár ürítése

en: Plugins cache cleared.
hu: Bővítmények gyorsítótára ürítve.

en: Static cache cleared.
hu: Statikus gyorsítótár kiürítve.

en: Routing and links cache cleared.
hu: Útválasztási gyorsítótár kiürítve.

en: Render cache cleared.
hu: Oldalelőállítási gyorsítótár kiürítve.

en: Devel module enabled
hu: Devel modul engedélyezve

en: Add media type
hu: Médiatípusok hozzáadása

en: Flush views cache
hu: Nézetek gyorsítótárának kiürítése

en: Views cache cleared.
hu: A <em>Views</em> gyorsítótár ürítve.

en: Flush twig cache
hu: Twig gyorsítótár kiürítése

en: Twig cache cleared.
hu: Twig gyorsítótár kiürítve.

en: All menus
hu: Minden menü

en: Flush CSS and JavaScript
hu: CSS és JavaScript ürítése

en: Add content block
hu: Tartalmi blokk hozzáadása
