Parallel batch processing (1.0.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (102 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: content
kn: ವಿಷಯ

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Closed
kn: ಮುಚ್ಚಲಾಗಿದೆ

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Priority
kn: ಆದ್ಯತೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Documentation
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: License
kn: ಪರವಾನಗಿ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: No data
kn: ಯಾವುದೆ ದತ್ತಾಂಶ ಇಲ್ಲ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Open
kn: ತೆರೆ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Access
kn: ನಿಲುಕಣೆ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Drupal
kn: ಡ್ರುಪಾಲ್

en: To
kn: ಗೆ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Load
kn: ಲೋಡ್

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Now
kn: ಈಗ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: External
kn: ಬಾಹ್ಯ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: IP
kn: IP(ಐಪಿ)

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Switch
kn: ಸ್ವಿಚ್

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Front page
kn: ಮುಖ ಪುಟ

en: Definition
kn: ವ್ಯಾಖ್ಯಾನ

en: Missing
kn: ಕಾಣೆಯಾಗಿದೆ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Scope
kn: ಸ್ಕೋಪ್

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Themes
kn: ಥೀಮುಗಳು

en: users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Translation
kn: ಅನುವಾದ

en: Blocks
kn: ಇಟ್ಟಿಗೆಗಳು

en: Index
kn: ಪರಿವಿಡಿ

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Layouts
kn: ಲೇಔಟ್‍ಗಳು

en: Services
kn: ಸೇವೆಗಳು

en: Service
kn: ಸೇವೆ

en: All types
kn: ಎಲ್ಲಾ ಬಗೆಗಳು

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: milliseconds
kn: ಮಿಲಿಸೆಕೆಂಡುಗಳು

en: Add language
kn: ಭಾಷೆ ಸೇರಿಸಿ

en: Processing...
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ...
