Parallel batch processing (1.0.0-alpha1) - en to or translation catalogue (22 entries)

en: Title
or: ଶୀର୍ଷକ

en: Status
or: ଅବସ୍ଥିତି

en: Delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Operations
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ

en: Username
or: ଚାଳକ ନାମ

en: Type
or: ପ୍ରକାର

en: Cancel
or: ବାତିଲ କରନ୍ତୁ

en: Description
or: ବର୍ଣ୍ଣନା

en: Language
or: ଭାଷା

en: Disabled
or: ନିଷ୍କ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Enabled
or: ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Search
or: ସନ୍ଧାନ କରନ୍ତୁ

en: none
or: କିଛି ନୁହଁ

en: Import
or: ଆମଦାନୀ କରନ୍ତୁ

en: Path
or: ପଥ

en: n/a
or: ଆବଶ୍ୟକ ନୁହଁ

en: Filter
or: ଛାଣକ

en: Add user
or: ଚାଳକ ଯୋଗ କରନ୍ତୁ

en: Front page
or: ପ୍ରଥମ ପୃଷ୍ଠା

en: Permissions
or: ଅନୁମତି

en: Run updates
or: ଅଦ୍ୟତନ ଚଳାନ୍ତୁ

en: Add language
or: ଭାଷା ଯୋଗକରନ୍ତୁ
