Parallel batch processing (1.0.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (64 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Username
ur: اسم صارف

en: content
ur: متن

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: Confirm
ur: تصدیق کریں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Public
ur: عوامی

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Administration
ur: تنظیم

en: Comments
ur: تبصرے

en: Priority
ur: ترجیح

en: Action
ur: ایکشن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Version
ur: ورژن

en: Edit
ur: تدوین

en: Search
ur: تلاش

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Error Message
ur: غلطی کا پیغام

en: Message
ur: پیغام

en: Parent
ur: پیرنٹ

en: none
ur: کوئی نہیں

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Update
ur: تجدید

en: Open
ur: کھلا

en: Icon
ur: آئیکن

en: Time
ur: وقت

en: Views
ur: ویوز

en: Access
ur: رسائی

en: Path
ur: پاتھ

en: Modules
ur: موڈیولز

en: Region
ur: علاقہ

en: Menu
ur: مینیو

en: ID
ur: شناخت

en: n/a
ur: کوئی نہیں

en: Configure
ur: ترتیب

en: Drupal
ur: ڈروپل

en: Roles
ur: رولز

en: Filter
ur: فلٹر

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: Front page
ur: سرورق

en: Blocks
ur: بلاکس

en: Add language
ur: زبان کا اضافہ کریں

en: Dependencies
ur: احتیاجات

en: Route Name
ur: روٹ کا نام
