Parallel batch processing (1.0.1-alpha1) - en to fa translation catalogue (168 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Username
fa: نام کاربری

en: content
fa: محتوا

en: Development
fa: توسعه

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Closed
fa: بسته شده

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Language
fa: زبان

en: Public
fa: عمومی

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Priority
fa: اولویت

en: Action
fa: عملکرد

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: License
fa: لایسنس

en: Version
fa: نسخه

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Error Message
fa: پیام خطا

en: Message
fa: پیام

en: Response
fa: پاسخ

en: No data
fa: هیچ اطلاعاتی وجود ندارد.

en: Parent
fa: والد

en: none
fa: هیچ

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Open
fa: باز

en: Icon
fa: شمایل

en: Time
fa: زمان

en: Views
fa: نماها

en: Access
fa: دسترسی

en: Path
fa: مسیر

en: Vocabularies
fa: واژگان‌ها

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Region
fa: ناحیه

en: Display
fa: نمایش

en: Menu
fa: منو

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Theme
fa: پوسته

en: Components
fa: مؤلفه‌ها

en: ID
fa: شناسه

en: n/a
fa: هیچ

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: vocabularies
fa: واژگان

en: All
fa: همه

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Add view
fa: افزودن نما

en: Drupal
fa: دروپال

en: Url
fa: نشانی

en: To
fa: به

en: Custom
fa: سفارشی

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Role ID
fa: شناسه نقش

en: Filter
fa: فیلتر

en: Variable name
fa: نام متغیر

en: Fields
fa: فیلدها

en: Count
fa: شمارش

en: Search settings
fa: تنظیمات جستجو

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Media
fa: رسانه

en: Load
fa: بارگذاری

en: Method
fa: روش

en: Events
fa: رویدادها

en: Now
fa: اکنون

en: Class
fa: کلاس

en: External
fa: خارجی

en: Users
fa: کاربران

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Clear cache
fa: پاکسازی حافظه موقت

en: Original
fa: اصلی

en: Logout
fa: خروج

en: Add user
fa: افزودن کاربر

en: Hidden
fa: پنهان

en: Token
fa: توکن

en: ago
fa: پیش

en: Add menu
fa: افزودن منو

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Source
fa: منبع

en: Front page
fa: صفحه اول

en: Definition
fa: تعریف

en: Limit
fa: محدوده

en: Path alias
fa: نام مستعار مسیر

en: terms
fa: واژه‌ها

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Plugin
fa: افزونه

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Failed
fa: ناموفق

en: Enter username
fa: نام کاربری خود را وارد کنید

en: Themes
fa: پوسته‌ها

en: users
fa: کاربران

en: Translated
fa: ترجمه شده

en: Translation
fa: ترجمه

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Add vocabulary
fa: افزودن واژگان

en: Manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: Index
fa: شاخص

en: Event Name
fa: نام رویداد

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Layouts
fa: آرایش‌ها

en: 1 user | @count users
fa[0]: 1 کاربر
fa[1]: @count کاربر

en: All types
fa: تمام انواع

en: Add role
fa: افزودن نقش

en: Alias
fa: نام مستعار

en: Rebuild
fa: بازسازی

en: Data
fa: داده

en: About
fa: درباره

en: Untranslated
fa: ترجمه نشده

en: Translate
fa: ترجمه

en: Uri
fa: آدرس

en: Run cron
fa: اجرای کرون

en: Run updates
fa: اجرای به‌روزرسانی‌ها

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Finished with an error.
fa: با یک خطا پایان یافت.

en: Theme registry
fa: مخزن پوسته

en: Add language
fa: افزودن زبان

en: Add link
fa: افزودن پیوند

en: Invalid input
fa: ورودی نامعتبر

en: Add content type
fa: افزودن نوع محتوا

en: No modules selected.
fa: ماژولی انتخاب نشده است.

en: Cron ran successfully.
fa: کرون با موفقیت اجرا شد.

en: No modules are available to uninstall.
fa: هیچ ماژولی جهت حذف وجود ندارد.

en: Flush all caches
fa: تخلیه کلیه حافظه‌های موقت

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها

en: Manage display
fa: اداره نمایش

en: Detection and selection
fa: تشخیص و انتخاب

en: Add media
fa: افزودن رسانه

en: Edit permissions
fa: ویرایش مجوزها

en: Install new module
fa: نصب ماژول جدید

en: Install new theme
fa: نصب پوسته‌ی جدید

en: Add view mode
fa: افزودن حالت نمایش

en: Manage form display
fa: اداره فرم

en: Manage permissions
fa: مدیریت مجوزها

en: Block types
fa: انواع بلوک‌ها

en: All caches cleared.
fa: حافظه‌های موقت تخلیه شدند.

en: Toolbar items
fa: آیتم‌های نوار ابزار

en: menus
fa: منوها

en: Add form mode
fa: افزودن حالت فرم

en: Route Name
fa: نام مسیر

en: Toolbar item
fa: آیتم نوار ابزار

en: Add contact form
fa: افزودن فرم تماس

en: Media library
fa: کتابخانه رسانه

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
fa: %type: @message در %function (خط %line از %file).

en: Uninstall module
fa: عزل ماژول

en: Add media type
fa: افزودن نوع رسانه

en: Add content block
fa: افزودن بلوک محتوا
