Parallel batch processing (1.0.1-alpha1) - en to fi translation catalogue (206 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: content
fi: sisältö

en: Development
fi: Kehitys

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Closed
fi: Suljettu

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Public
fi: Julkinen

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Comments
fi: Kommentit

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Action
fi: Toiminto

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: License
fi: Lisenssi

en: Version
fi: Versio

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: None
fi: Ei mitään

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Message
fi: Viesti

en: Response
fi: Vastaus

en: No data
fi: Ei tietoa

en: Parent
fi: Isäntä

en: none
fi: ei yhtään

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Update
fi: Päivitys

en: Open
fi: Avoin

en: Icon
fi: Ikoni

en: Time
fi: Aika

en: Views
fi: Näkymät

en: Access
fi: Pääsy

en: Path
fi: Polku

en: Vocabularies
fi: Sanastot

en: Modules
fi: Moduulit

en: Region
fi: Alue

en: Display
fi: Näyttö

en: Menu
fi: Valikko

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Theme
fi: Teema

en: Components
fi: Komponentit

en: n/a
fi: ei mitään

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Configure
fi: Määrittele

en: Files
fi: Tiedostot

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: vocabularies
fi: sanastot

en: All
fi: Kaikki

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Add view
fi: Lisää näkymä

en: Url
fi: Osoite

en: To
fi: Osoitteeseen

en: Custom
fi: Oma

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Role ID
fi: Roolin ID

en: Filter
fi: Suodatus

en: Variable name
fi: Muuttujan nimi

en: Fields
fi: Kentät

en: Count
fi: Laskuri

en: Search settings
fi: Haun asetukset

en: Nodes
fi: Solmut

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Number of terms
fi: Termien lukumäärä

en: Load
fi: Lataa

en: Method
fi: Tapa

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Now
fi: Nyt

en: Class
fi: Luokka

en: External
fi: Ulkoinen

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Clear cache
fi: Puhdista välimuisti

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Add user
fi: Lisää käyttäjä

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Token
fi: Muuttuja

en: Switch
fi: Vaihda

en: Add menu
fi: Lisää valikko

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Source
fi: Lähde

en: Front page
fi: Etusivu

en: Definition
fi: Määritelmä

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Path alias
fi: Polun alias

en: Purge
fi: Tyhjennä

en: terms
fi: termit

en: Missing
fi: Puuttuu

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Scope
fi: Kohde

en: Completed
fi: Valmis

en: Enter username
fi: Syötä käyttäjänimi

en: Username not found
fi: Käyttäjänimeä ei löytynyt

en: Themes
fi: Teemat

en: Translated
fi: Käännetty

en: Translation
fi: Käännös

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Add vocabulary
fi: Lisää sanasto

en: Manage fields
fi: Hallitse kenttiä

en: Index
fi: Indeksi

en: Event Name
fi: Tapahtuman nimi

en: Hide
fi: Piilossa

en: Layouts
fi: Ulkoasut

en: Services
fi: Palvelut

en: 1 user | @count users
fi[0]: 1 käyttäjä
fi[1]: @count käyttäjää

en: Reinstall modules
fi: Uudelleenasenna moduulit

en: Session viewer
fi: Sessionlukija

en: Switch user
fi: Vaihda käyttäjää

en: Number of users to display in the list
fi: Listassa näytettävien käyttäjien määrä

en: This user can switch back.
fi: Tämä käyttäjä voi vaihtaa takaisin.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
fi: Varoitus: tämä käyttäjä ei voi vaihtaa takaisin.

en: Sort query log
fi: Lyhyt kyselylogi

en: by source
fi: lähteen mukaan

en: by duration
fi: keston mukaan

en: Slow query highlighting
fi: Hitaiden kyselyiden korostus

en: New value
fi: Uusi arvo

en: Session name
fi: Session nimi

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
fi: Luo määritelty määrä käyttäjiä. Vaihtoehtoisesti poista olemassaolevat käyttäjät.

en: All types
fi: Kaikki tyypit

en: Add role
fi: Lisää rooli

en: Rebuild
fi: Uudelleenrakenna

en: About
fi: Tietoja

en: Role(s)
fi: Rooli(t)

en: Untranslated
fi: Kääntämättä

en: Regions
fi: Alueet

en: Translate
fi: Käännä

en: Generate
fi: Luo

en: Run cron
fi: Suorita cron-ajo

en: Run updates
fi: Suorita päivitykset

en: Instances
fi: Instanssit

en: Bundles
fi: Paketit

en: Uses
fi: Käyttää

en: Finished with an error.
fi: Valmistui virheen kanssa.

en: Rebuild the theme registry on every page load
fi: Uudelleenrakenna teemarekisteri jokaisella sivunlatauksella

en: Reinstall
fi: Uudelleenasenna

en: Execute PHP Code
fi: Suorita PHP koodia

en: Theme registry
fi: Teemarekisteri

en: Devel settings
fi: Devel-asetukset

en: Add language
fi: Lisää kieli

en: Add link
fi: Lisää linkki

en: Invalid input
fi: Kielletty syöte

en: Block Content
fi: Lohkon sisältö

en: Add content type
fi: Lisää sisältötyyppi

en: No modules selected.
fi: Yhtään moduulia ei ole valittuna.

en: Cron ran successfully.
fi: Cron-ajo onnistui.

en: No modules are available to uninstall.
fi: Ei moduuleita, joita voisi poistaa.

en: Flush all caches
fi: Tyhjennä kaikki välimuistit

en: Libraries
fi: Kirjastot

en: Dependencies
fi: Riippuvuudet

en: Render
fi: Renderöi

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Manage display
fi: Ylläpidä näkymää

en: Detection and selection
fi: Automaattinen asettaminen ja valitseminen

en: View developer output like variable printouts, query log, etc.
fi: Näytä kehittäjiä kiinnostavaa tietoa kuten erilaiset tulosteet, kyselylogit jne.

en: Access developer information
fi: Lue kehitystietoa

en: Switch users
fi: Vaihda käyttäjiä

en: Field info
fi: Kentän tiedot

en: Add media
fi: Lisää mediatiedosto

en: Edit permissions
fi: Muokkaa käyttöoikeuksia

en: Install new module
fi: Asenna uusi moduuli

en: Install new theme
fi: Asenna uusi teema

en: Include %anonymous
fi: Sisällytä %anonymous

en: Allow entering any user name
fi: Salli minkä tahansa käyttäjänimen syöttäminen

en: Entity info
fi: Entiteetin tiedot

en: Types of links to generate
fi: Luotavien linkkien tyypit

en: Maximum link depth
fi: Linkin enimmäissyvyys

en: Maximum menu width
fi: Valikon enimmäisleveys

en: Generate a given number of terms. Optionally delete current terms.
fi: Luo määritelty määrä luokittelutermejä. Vaihtoehtoisesti poista olemassaolevat luokittelutermit.

en: Generate a given number of vocabularies. Optionally delete current vocabularies.
fi: Luo määritelty määrä sanastoja. Vaihtoehtoisesti poista olemassaolevat sanastot.

en: Become any user on the site with just a click.
fi: Vaihda käyttäjää yhdellä hiiren klikkauksella.

en: Instance
fi: Instanssi

en: Add view mode
fi: Lisää esitystapa

en: Database settings
fi: Tietokanta-asetukset

en: Manage form display
fi: Hallitse lomakkeen esitystapaa

en: Media type
fi: Median tyyppi

en: Manage permissions
fi: Ylläpidä käyttöoikeuksia

en: Used in views
fi: Käytetään näkymissä

en: Block types
fi: Lohkojen tyypit

en: Enter a part of the module name or description to filter by.
fi: Syötä osa moduulin nimestä tai kuvauksesta suodatusta varten.

en: Toolbar items
fi: Työkalupalkin elementit

en: Add form mode
fi: Lisää lomakemuoto

en: Enter module name
fi: Syötä moduulin nimi

en: Route Name
fi: Reitin nimi

en: Callable
fi: Kutsuttavissa

en: Add contact form
fi: Lisää yhteydenottolomake

en: Static caches
fi: Staattiset välimuistit

en: CSS and JavaScript cache cleared.
fi: CSS- ja JavaScript-välimuistit on tyhjennetty.

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
fi: %type: @message funktiossa %function (rivi %line tiedostossa %file).
