Parallel batch processing (1.0.1-alpha1) - en to gu translation catalogue (67 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: content
gu: સામગ્રી

en: Development
gu: વિકાસ

en: Group
gu: સમૂહ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Closed
gu: બંધ

en: Confirm
gu: ખાતરી કરો

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Public
gu: જાહેર

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Administration
gu: સંચાલન

en: Comments
gu: ટિપ્પણીઓ

en: Priority
gu: અગ્રતા

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Version
gu: આવૃતિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Search
gu: શોધ

en: None
gu: એકે નહિ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Message
gu: સંદેશ

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Import
gu: આયાત

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Time
gu: સમય

en: Path
gu: પાથ

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: Configure
gu: ગોઠવણી

en: All
gu: બધા

en: Add content
gu: માહિતી ઉમેરો

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Method
gu: પદ્ધતિ

en: Users
gu: વપરાશકર્તાઓ

en: Provider
gu: પ્રદાતા

en: Hidden
gu: છુપાયેલુ

en: ago
gu: પહેલા

en: Front page
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Definition
gu: વ્યાખ્યા

en: Limit
gu: મર્યાદા

en: Permissions
gu: પરવાનગીઓ

en: Failed
gu: નિષ્ફળ થયું

en: Translation
gu: ભાષાંતર

en: Manage fields
gu: ક્ષેત્ર વ્યવસ્થાપન

en: Alias
gu: ઉપનામ

en: Data
gu: માહિતી

en: About
gu: વિશે

en: Translate
gu: ભાષાંતર

en: Uri
gu: યૂઆરઆઈ

en: Uses
gu: ઉપયોગો

en: Dependencies
gu: આધારિત

en: Route Name
gu: માર્ગ નામ
